| stelistu720 a întrebat:

Daca voi da da la profilul matematica-informatica, voi fce matematica mai multa?

Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Heihappy
Poi da happy
Orarul ar fi cam asa :
INformatica - 7 ore pe saptamana happy
Istorie - 1 ora pe saptamana
Religie si Istoria Religiilor - 1
Psihologie- 1
Geografie -1
Educatie Plastica -1
Educatie Antreprenoriala- 1
Chimie -2
Limba si Literatura Franceza- 2
Limba si Literatura Engleza -2
Educatie Fizica si Sport -2
Biologie -2
Limba si Literatura Romana -3
Fizica -3
Matematica- 4-5 ore happy

12 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

O sa faci 5 ore pe saptamana si o sa faci un nivel avansat de mate, m1.Cea mai grea mate facuta in liceu.pe langa asta mate info inseamna si info, chimie, fizica, economie.o sa fi exigent punctata si ascultata la mai multe materii, nu doar la mate.

| Idc12345 a răspuns:

O sa faci 5 ore pe saptamana si o sa faci un nivel avansat de mate, m1.Cea mai grea mate facuta in liceu.pe langa asta mate info inseamna si info, chimie, fizica, economie.o sa fi exigent punctata si ascultata la mai multe materii, nu doar la mate.
Orarul ar fi cam asa :
INformatica - 7 ore pe saptamana
Istorie - 1 ora pe saptamana
Religie si Istoria Religiilor - 1
Psihologie- 1
Geografie -1
Educatie Plastica -1
Educatie Antreprenoriala- 1
Chimie -2
Limba si Literatura Franceza- 2
Limba si Literatura Engleza -2
Educatie Fizica si Sport -2
Biologie -2
Limba si Literatura Romana -3
Fizica -3
Matematica- 4-5 ore
Fundaa?

| PrecioussGirl a răspuns:

Ce vorbesc astia aici?laughing
parca prea exagereaza. sunt la mate info si nu cred ca e cazul sa dramatizam asa.
din moment ce se numeste matematica-informatica logic ca pe asta se bazeaza. plus informatica unde faci in jur de 2 ore pe saptamana NU 7 ORE raised eyebrows. cel putin in jur de 2 ore se fac la mate info simplu.
matematica in a9a si a10a faci 4 ore. din a11a cred ca faci 5 ore. cam asa.
iar la informatica faci limba de programare in c++, cam asa ceva.
si pe planul 2 ca sa zic asa e chimia, fizica si biologia. si pe astea se mai pune accent. happy

| pwp a răspuns:

O sa faci atat de multa incat ti se va acrii.

| Cherilyn a răspuns:

Logic, altfel nu s-ar numi "matematica-informatica"...

| YouNoob a răspuns:

Nu. O sa faci mai multa psihologie!
Tu de ce crezi ca se numeste mate - info?

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaU a răspuns:

Da,garantat.In jur de 4/5 ore pe săptămână.

| kAlexutZak a răspuns:

Da normal.big grin

| Oanaaa123 a răspuns:

In clasa a 9a vei avea 4 ore de matematica, 1 de informatica, 2 de T.I.C. si 1 de C.D.S (eu asa am avut ).

| stelistu720 explică (pentru Oanaaa123):

Ce inseamna T.I.C C.D.S?

| Oanaaa123 a răspuns (pentru stelistu720):

T.I.C (TEHNOLOGIA INFORMATIEI SI A COMUNICATIILOR) e o materie unde lucrezi numai pe calculator spre deosebire de informatica unde se fac rezolva probleme in C++ sau pascal, iar C.D.S este o materie optionala care se face in functie de profil ( eu lucrez in Visual Basic).