| Aoxkajcjw a întrebat:

Daca vreau ca mama sa imi faca o de aia cu care sa motiveze absentele ce trebuie sa scriu in ea!?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La liceu scriam cererea asta in numele nostru nu in numele parintilor nostri.

| anonimg a răspuns:

-Cererea trebuie inregistrata la secretariatul unitatii in cel mult 7 zile de la reluarea activitatii elevului.
-Cererea trebuie sa fie avizata de directorul unitatii
-Nu pot fi motivate pe baza cererii parintelui/reprezentantului legal al elevului mai mult de 3 zile pe semestru.

Sursa si tipul de cerere: http://www.ltni.ro/......bsente.pdf

| Mynameis93 a răspuns:

Motivare
Subsemnata (numele mamei), părinte al elevului/elevei ( numele tău) din clasa..., de la şcoala liceul(numele şcolii sau liceului), doresc ca absențele din data de (pui data) să fie motivate, fiul/fiica mea lipsind din motive personale.
Vă mulțumesc
În stânga pui data, în drepta semnătura.
Fundă? Xoxo

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Mergi mai bine la doctorita de familie ii spui ca ai fost racit o perioada de 2 sau 3 zile si mergi pe inchis fara sa ii mai zici mamei ca te mai considera dupa neserios deci mai bine mergi si rezolvi problemele singur e mult mai ok si te va crede mult mai mult diriginta sau dirigintele... Iti zic eu pentru ca si eu cand am fost la liceu tot asa a zis ca nu ma crede ca este scris de mama lui mama mea si am fost direct la doctorita de familie si am rezolvat problemele...

| Deea2427 a răspuns:

In mod sigur o să-ți motiveze absențelelaughing din cate stiu eu doar o scutire poate face asta sau profesorii respectivi!

| Ion-Nicusor_Vlad_N._2000 a răspuns:

Subsemnata,numele mamei tale" in calitate de parinte al elevului "numele tau" din clasa a... liceu sau ce esti rog motivarea absentelor din data... din motive personale.

Data. Semnatura