| LovePeace a întrebat:

Heei.auziti km pot scrie si eu o chestie din aia fcta de parinti pentru diriga sa-mi motiveze absentele mama nu stie absentele mele
si nu vreau sa afle vreau sa scriu eu cum scriu? ce trebuie sa scriu p foaie?
mersi. funda love struck

Răspuns Câştigător
| geograful a răspuns:

Doamna/domnule director,
Subsemnata(numele mamei), mama elevei(numele tau) din clasa a... a va rog ai motiva absentele fiicei mele din data de... intrucat aceasta a lipsit din motive personale/medicale.
Va multumesc
Data(in stanga jos)
Semnatura mamei(in dreapta jos)
Sper ca te-am ajutat...

4 răspunsuri:
| MrsBrunetzyka a răspuns:

Ai grija sa nu-ti cunoasca scrisul. in general daca te chinui sa scrii altfel tot scrisul tau il faci... asa ai inclinatie la mana laughing pai normal ca ai spus numai minciuni cand te-a intrebat diriga, acum depinde si ce minciuni si spus, ca daca ai lipit o zi da, unu nu, 5 zile nu, 2 da. e dificil rau de tooooot

ii poti scrie astfel:

D-na diriginta, ma numesc X ( numele mamei tale ), mama fetei x ( numele tau), vreau sa va instiintez ca eu stiu de absentele fiicei mele si daca se poate sa le motivati! A lipsit din motive personale.

p. s: pune o prt de a ta care nu e din scoala sa scrie ea, ca poate aveti scrisul diferit si atunci nu-si da seama, dar in special minciuna are picioare scurte, tot o sa afle la o ssedinta, si daca o intrebare diriga ta : dvs. ati scris, tu ce ai zici mamei tale? stiu ca este greu sai explici unde ai fost si ceai facut.

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Doamna diriginta subsemnata... mama lui. sa roaga sa ii motivati absentele din ...deoarece. si dai semntaturatongue. da sa poui pe cineva de la alta clasa sa scrie sa nu recunoasca scris

| SensiBlu a răspuns:

Doamna/Domnule Diriginte

In calitate de mama/tata a elevei/ elevuilui...(numele tau) din clasa a. a va rog a binevoi sa -i motivati absentele din data desad...), mentionez ca a absentat din motive familiare/medicale(orice altceva)
Domnului/ doamnei diriginte (numele ei)

Data
Semnatatura

| eu09eu09 a răspuns:

Pai asa:
Subsemnata ...doresc ai motiva ficei mele absentele deoarece (inventezi si tu ceva) si apoi jos semneziwinking Funda? big grin