| Stefy89 a întrebat:

Daca vreau, din clasa a X-a, sa ma mut de la filologie bilingv la filologie simpla, in acelasi liceu, ar fi necesare diferente? Si daca nu, care ar fi procesul de transfer?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca va trebui sa dai diferente in acest caz, dar tu poti afla cel mai simplu, comparand materiile obligatorii pe care le faci in cl. a IX-a cu cele pe care le-au facut cei de la filologie.
Depui cererea de transfer, semnata si de un parinte, la secretariatul liceului si, daca se aproba, din cl. a X-a vei merge la filologie.