| CRISTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII a întrebat:

Daca vreau sa dau la educatie fizica si sport ce meserie pot avea? in afara de profesor de sport

4 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Depinde de specializare. Daca intri la kinetoterapie poti fi kinetoterapeut.
In rest...anternor, instructor, jandarm si cred ca si nutritionist.
Bafta!

| Nessie a răspuns:

Instructor de fitness, se castiga bine din aceasta meserie.Sau arbitru la un anumit sport.

| taviyamato2 a răspuns:

Poti sa iti deschizi cabinet de fizioterapie, poti merge pe vasele de croaziera ca trainer de GYM sau multe altele, e o alegere buna, te poti privatiza, iti trebuie doar putin curaj, oricum nu cred ca e viata atat de grea ca profesor big grin

| Cln a răspuns:

Depinde de specializarea pentru care optezi, in cadrul facultatii de Educatie fizica si sport! Poti sa ai in viitor o meserie de instructor la anumite sali de fitness, meserie din care poti castiga destul de bine! De asemenea, poti fi un profesor, dar nu in scoli, cum sunt ceilalti, ci in anumite centre speciale.sau cluburi, pentru o anumita specializare( de ex: antrenor fotbal, antrenor basket, antrenor handball). Alegerea iti apartine! Succes!