| camper11452 a întrebat:

Eu vreau sa ma fac profesor de sport si am aflat ca pentru asta trebuie sa fac facultatea de educatie fizica si sport dar eu vreau sa stiu daca inainte trebuie se ma duc la un liceu anume

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E de ajuns facultatea de educatie fizica. Nu trebuie sa ai performante sportive deosebite ca profesor, plus cred ca nici note prea bune ca la ce salarii sunt in invatamant nu cred ca se inghesuie lumea sa fie profesor

| camper11452 explică (pentru suntserios):

Daca e asa cum spui ar fi bine dar cred ca mixxjim are dreptate cu liceul sportiv ( nu eram sigur de aia am pus intrebarea ) ori cum cred ca dim 100 de elevi 15 ies profesori

| mixxjim a răspuns:

Da, la un liceu sportiv si sa si practici serios un sport. majoritatea - daca nu chiar toti, de fapt - profilor de sport sunt fosti sportivi