| missdoll a întrebat:

Am nevoie de un raspuns important. Dupa ce termin liceul as vrea sa dau la Facultatea de limbi si litaeraturi straine pentru Engleza-Japoneza.Stie cineva daca pentru a fii admisa trebuie sa stiu dinainte japoneza,eu stiu doar engleza si spaniola, iar pentru japoneza nu voi avea timp decat dupa ce termin liceul si vreau neaparat sa o invat.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| oncemore a răspuns:

Nu,o sa iei japoneza de la 0. Te asigur eu.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, e facultate. Asta presupune aprofundarea unor cunostinte deja existente. Concluzia? Da, trebuie sa o stii. Cum nu e prea usoara, nu cred ca iti va ajunge o luna sa o inveti.