| alleluiaah a întrebat:

Daca vreau sa devin nutritionist ce liceu si facultate trebuie/pot sa fac?

4 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Liceul..nu prea conteaza. poti face profilul stiinte ale naturii la liceu. iar facultate, in Iasi si in Suceava (atat stiu eu, dar probabil mai sunt) sunt in cadrul facultatii de medicina (Iasi) si departamentul de sanatate si dezvoltare umana(sv) studii pentru nutritie si dietetica. 3 ani. daca inveti bine, vei intra la buget! mult succes!

| Anablondyi a răspuns:

Iti dau o veste buna! Nu trebuie sa faci facultate pentru asa ceva.e doar un hobby pe care il faci daca ai cateva cunostinte despre slabit sau despre alimente sanatoase interzise sau permise. daca tu ai o dieta pe care ai inventat-o si care chiar a functionat poti sa o spui mai departe pentru ca oamenii sunt prosti..scuze ca spun dar daca le zici ca vor slabi garantat cu dieta ta te imbogatesti! crede-ma am o prietena care e contabila si s-a facut nutritionist pentru ca stia cateva chestii elementarelaughing))nu ai nevoie de facultate.creeaza o dieta de slabit sau ingrasat si ajungi milionara miliardara peste noapte.e ff buna ideea! Bafta

| Dєєa a răspuns:

Uite aici un site:
http://hofmed.ro/2012/04/cum-sa-devii-nutritionist/

Sper sa-ti fie de folos. Sper sa devii nutritionist. Succes!

Funda?

| michaelaaa a răspuns:

Cursuti tehniciam nutritionist Tulcea