| Neinteresantabc a întrebat:

Daca vreau sa intru la liceu pe profil cu intensiv franceza, trebuie sa dau bilingvul la franceza? Fundaa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bilingvul si Intensivul nu sunt acelasi lucru, la Bilingv se da sigur examen inainte de repartizare, iar la intensiv examenul se da dupa ce ai fost repartizat.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai sustinut si promovat proba de verificare a cunostintelor de limba moderna poti opta, in liceul in care vei fi repartizat, pentru clasele cu predare intensiva a unei limbi moderne.Cu alte cuvinte, ai prioritate. Vezi aici "Anexele fiselor de inscriere" :http://adevarul.ro/......index.html

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu trebuie.
Dacă mergi la o clasă de Bilingv (6 ore pe săptămână) trebuie să dai examenul dar dacă obtezi pentru o clasă de Intensiv (4 ore pe săptămână) nu trebuie să mai dai niciun examen.
Succes!

| deeadeea111 a răspuns:

Nu