| คηĐЯээд a întrebat:

Daca vreau sa ma trasnfer din semestrul 2 la alt liceu, ce medie se ia in considerare?

Media de admitere din clasa a 8-a, sau cea de la sfarsitul semestrului?

P.s: Daca se i-a cea de la sfarsitul semestrului, ea trebuie sa fie mai mare ca media ultimului intrat din liceul respectiv, din clasa respectiva, sau ultima media de la sfarsitul semestrului a elevului din clasa respectiva?

3 răspunsuri:
| bambi12313 a răspuns:

Ar trebui sa ai o medie peste 8.50 din cate am inteles. Insa sa fiu sincera unde locuiesc eu avem 3 licee. unul unde se duc fete maritate, unde nu exista respect cu atat mai putin ore puse la punctul lor. in general copii care au picat capacitatea si au medii de admitere 3 sau 4. altul este putin mai diferit de acesta, adica sunt si copii mai buni care chiar invata. eu sunt la un liceu care este al 3 sau al 4 din judet. iar copii care au picat capacitatea si sunt la primele doua licee se pot transfera la acest liceu. Ti am dat aceste exemple pentru ca vroiam sa ti spun ca nu conteaza liceul de la care te transferi si nu trebuie sa ai o anumita medie. totusi incearca sa o ai cat mai mare si iti garantez ca te poti transfera fara probleme. sper ca te am ajutat

| คηĐЯээд explică (pentru bambi12313):

Uite.
Eu sunt la cel mai bun liceu din judetul meu.
Am intrat cu medie mare, am si bilingv-ul luat la engleza.
Si as vrea sa ma transfer la al 3-a din judet, dar imi este frica pentru ca media de pe semestru s-ar putea sa-mi iasa cam mica.
Dar daca cererea de transfer se depuna inainte de incheierea primului semestru poate nu se i-a in considerare.

| bambi12313 a răspuns (pentru คηĐЯээд):

Potii incerca sa depui de acum cererea de transfer si poate reusesti sa te transferi chiar mai inainte de al doilea semestru. Am un coleg care s-a transferat acum doua saptamani de la un alt liceu. Eu totusi zic ca ai mari sanse sa te poti transfera. Depune de pe acum dosarul pentru transfer