| Octavianhrecinuc a întrebat:

In uram repartizari nu am reusit sa intru la liceul pe care mi-l doream.
As dori sa ma trasnfer din semestrul al-II-lea. Ca sa fac acest luceu trebuie sa am media de admitere mai mare decat a ultimului intrat sau trebuie sa am meida generala pe primul semestru mai mare decat cea mai mica medie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La un transfer in cursul anului(dupa primul semestru) nu se tine cont de medie, totul este ca directorul liceului la care vrei sa mergi sa solicite transferul de la conducerea liceului unde inveti si aceasta se va putea face doar daca nu se depaseste numarul de elevi aprobat, la liceul unde vrei sa te transferi si daca conducerea acestuia va fi de acord cu cererea ta. Numai bine!

1 răspuns:
| elenutza27 a răspuns:

Trebuie sa ai media de pe primul semestru mai mare decat a ultimului elev intrat la acel liceu. Sper ca te-am ajutat