| trofinvladut a întrebat:

Buna sunt in clasa a IX a.Pentru un transfer la alt profil ce medie trebuie sa fie mai mare de cat a ultimului din clasa, cea de pe semestrul I sau media cu care am intrat la liceu.

1 răspuns:
| Del1r1c2 a răspuns:

Pai media ta cu care ai terminat primul semestru trebuie sa fie mai mare decat a ultimului intrat in clasa a IX. De exemplu ultimul are media 8, 03 si tu o ai 8, 04 poti sa intri dar daca vine unul cu media 8, 05 nu poti sa intri. Ai inteles? Funda? big grin