| Ralu383 a întrebat:

Dati-mi expresii, idei de folosit intr-un autoportret.

Răspuns Câştigător
| danutza_1678 a răspuns:

SUNT: matură ca gândire înainte de vreme, vorbăreaţă, cinică şi pentru unii, hazlie…
AŞ VREA: să opresc timpul, dacă s-ar putea… dar ştiţi şi voi că fizica nu a progresat încă suficient.
PĂSTREZ: fotografiile dragi, tablourile de familie şi cărţile de suflet.
MI-AŞ FI DORIT: să mă distrez mai mult, dar aşa este viaţa, cu multă muncă.
NU ÎMI PLAC: mincinoşii, ipocriţii, mediocrii.
MĂ TEM: cam de nimic…
AUD: destul de bine şi cam multe
ÎMI PARE RĂU: când rănesc pe cineva în mod neintenţionat
ÎMI PLAC: călătoriile, cărţile, copiii.
NU SUNT: arogantă, ci sinceră.
DANSEZ: des.
CÂNT: doar playback în corurile ad-hoc de la chefuri.
NICIODATĂ: nu fac lucruri de care să îmi fie ruşine ulterior.
RAR: "linguşesc".
PLÂNG : nu mai este cazul, nu se merită.
NU SUNT ÎNTOTDEAUNA: atentă.
NU ÎMI PLACE DE MINE: când am părul vâlvoi şi când fac gafe.
SUNT CONFUZĂ: nu prea mi se întâmplă.
AR TREBUI: să fiu mai relaxată.