| Carolina14 a întrebat:

Dau funda! Am si eu nevoie de cateva probleme cu concentratia procentuala(chimie) de calsa a 7a. Ceva ce ati rezolvat prin clasa,ca sa mai exersez pt test. Daca sa poate ceva mai complicat, mersi anticipat.

1 răspuns:
| AlexICAAlexel a răspuns:

Uite aici cateva-- Calculati concentratia procentuala a :H2O,Al2O3,KClO3,CaCo3.
Oricum pentru a exersa iti poti creea tu singur diferite exercitii, si te uiti prin caiet si prin carte...Bafta la test oricum!