| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDA! Ce înseamnă independența financiară *definiție?

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Independența financiară reprezintă statutul unui individ de a avea suficiente resurse financiare (Bani) pentru a-și plăti toate cheltuielile necesare traiului pentru tot restul vieții fără să fie angajat sau dependent de alții.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand iti castigi singura existenta, muncind pe banii tai!

| 19flo79 a răspuns:

Ai banii tai, nu depinzi de nimeni... esti independent financiar happy

| RichBaiatul a răspuns:

Inseamna ca muncesti, ai bani tai si nu trebuie sa mergi la parinti sa ceri sau sa te imprumuti din alta parte, mai pe scurt cum ai primit raspuns si mai sus nu depinzi de banii nimanui. Esti pe cont propriu! "Pe banii tai, pe barba ta"( Marius Moga)

| waldeinsamkeit a răspuns:

Independența financiară se referă la statutul financiar în care ai un venit pasiv, dar stabil și nu ești nevoit să întreprinzi nici o acțiune pentru asta.

e un fel de a te pensiona cu proprii bani.