| Etro a întrebat:

De când a început școala am avut o mulțime de probleme de sănătate. Ultima dată am stat acasă acum o săptămână inainte de vacanta, toată săptămâna. Am ajuns sa am in jur de 116 absente, însă in total am 11 nemotivate. Se poate întâmpla ceva din cauza celor motivate?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, se scade nota la purtare, asa cum se stipuleaza in regulamnetul scolar de catre Ministerul Invatamantulu.

La 10 absente nemotivate se scade 1 punct la purtare,
Deci tu ai ajuns deja la nota 9 la purtare.

| sierra1 a răspuns:

Nu e o problemă dacă-s motivate. Problema e că lipsind ai pierdut o grămadă de lecții...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Freya1 a răspuns:

Nu ți se întâmplă nimic, doar ca o sa îți fie mai greu sa recuperezi și sa iei note.