| Kisses a întrebat:

De ce dam simulare la istorie în clasa a11a? Ca bacul se da doar din materia de clasa a12a. Sau lecțiile din clasa a11a se încadrează la bac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar materia din cls. a 12-a intra in materia pentru bac. Simularea e asa... ca sa fie

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Daţi Simulare de BAC la Istorie doar ca să vă OBIŞNUIŢI cu procedura :))

Vezi Programa de Simulare la linkul :
http://subiecte2014.edu.ro/......6_2014.pdf

Toate cele bune!

| K0sti a răspuns:

Bac-ul se da din toata materia din cei 4 ani de studiu, ca de aia ii faceti!

| AC4S4 a răspuns:

La istorie Bacalaureatul se da din toata materia de liceu. Ce-ar fi sa dea si ceilalti bac la mate doar din materia de clasa a 12a?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

Inseamna ca domn' profesor a mintit toata clasa cand a spus clar ca doar materia din clasa a 12-a intra

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. M-am documentat si la bac la istorie intra doar materia de clasa a XIIa. Insa, cum ceilalti dau bac la matematica din toata materia, mi se parea corect ca la Istorie sa se dea tot asa, din toata materia. La geografie e la fel, se da doar din materia de clasa a XIIa. La biologie, chimie, fizica se imparte materia in doua la fiecare (cate doi ani), iar la geografie si istorie ramane doar clasa a XIIa... Nu mi se pare corect.