| anonim_4396 a întrebat:

De ce duc dorul parintilor (al mamei mai mult) la scoala? M-am mutat la un alt liceu (clasa a 9 a) acum 2 zile.(sunt baiat) ieri a fost bine...m-am imprietenit cu cativa colegi, ieri maicamea a venit cu mine pana in clasa si poate de aia m-am abtinut sa nu plang..azi la ultimele 2 ore am inceput sa plang dupa ea.m-am mutat de la cealalta scoala pentru ca tot asa, plangeam dupa ea..insa saptamana trecuta nu am plans,cred ca m-am adaptat, insa deja totul era pregatit sa ma mut la alta scoala, si acum iar plang..va rog din suflet ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| NemNUZ a răspuns:

Plangi deoarece tu crezi ca in acea clasa nu iti este nimeni aproape. Simti ca nu prea ai pe nimeni doar pe parintii tai si de aceea plangi dupa ei. Esti un baiat mai sentimental, probabil o sa ai multe prietene happy. Este ok sa iti fie dor si mie mi-a fost chiar in prima zi de liceu, simteam ca nu cunosc pe nimeni in tot liceul. Gandeste-te ca asa e viata, toata lumea a trecut prin asta. Puii zboara de la cuibul mamei. O zi buna