| Anonim12678 a întrebat:

TPU! sad
Am o problema la scoala si nu stiu ce sa mai fac...
Parintii mei sunt foarte cunoscuti in oras(au meserii dobandite pe baza inteligentei) si logic, pot avea influenta in scoala(nu si in cazul meu). Si azi 2 colegi s-au luat de mine cand dirigul a vrut sa ii mute din banci. Unul zicea:,,Voi doar pe aia cu pile ii mutati. Pe ***** de ce ati mutat-o?,, bla bla bla. Altul zicea,, Pai ce, ea e a lu' *****, numai pe astia cu pile ii adorati. Poate sa fie si a lu' nu stiu cui...,,
Azi m-au umilit cumplitcrying plus ca s-au mai zis chestii din astea. Mi-a venit sa plang, noroc ca m-am abtinut. crying Am uitat sa zic ca am cele mai bune note si unii se iau de chestia asta(ca a maica-mea nu stiu cine, taica-miu la fel etc.). Nici nu vreau sa le zic parintilor pentru ca daca vin la scoala peste aia o sa se faca un mare scandal si cel mai probabil o sa ma urasca.

Ce vina am eu ca parintii mei au invatat carte ca sa ajunga unde sunt?

Va rog, ajutati-ma sa le inchid odata gura, vreau replici dure(nu injuraturi) care sa-mi fie de folos, si, eventual o,, teorie,, despre cum sa privesc ceea ce mi se intampla.
Va rog, ajutati-ma!

PS: Scuzati categoria, insa restul sunt aglomerate.

Răspuns Câştigător
| Mădiiiiie a răspuns:

Sunt atâââââââât de invidioși încât își varsă invidia pe tine. E groaznic. Mie mi s-a întâmplat cvea de genul pentru că profesorii au avut-o elevă pe sora mea, care învăța cel mai bine, dar eu nu i-am băgat în seama. O să le treacă lor happy

25 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Atata vreme cat nu este adevarat, nu trebuie sa te afecteze.Toti se sprijina la un moment dat pe ceva:pe ce au in cap, pe bani, pe prieteni sau parinti! Dar vine vremea cand trebuie sa te sprijini numai pe tine si atunci e atunci!

| sabin89 a răspuns:

Nu poti sa lupti contra curentului si nici sa astupi gura lumii. Poate ca o sa-i opresti acum pe unii sa vorbeasca, dar vor apare altii mai tarziu. Cel mai bine e sa incerci sa iti consolidezi pozitia ta. Sa consideri ceea ce ti se intampla ca lucruri care te calesc si te pregatesc pentru a fi capabila sa infrunti altele mai grele, care urmeaza sa se iveasca in viata. Fa-ti un cerc de prieteni cu care te intelegi si sfideaza-i pe nestiutori si prosti.

| Pool77 a răspuns:

Stii ce sa le zici: sunt doua moduri
1->Care ti-e problema zi si de ai tai ca ce tamp au fost numa o tampa au putut face.
2->Zile asa:"Nu ma cobor la nivelul vostru de proaste ca di experienta voasta ma bateti."
3->Daca sunt grase spune-le asa:Asa de grase sunteti ca daca cadeti in china se face Tsunami, sau asa de grase sunteti de imi va rostogoliti.
4->Daca sunt slabe zile asa:Asa slabe sunteti ca: incapeti intre picure de ploaie, va caracti pietre c voi daca bate vantu sa nu va sufle. Gandeste-te bine ni ce ocazie esti si profi
ta

| Pool77 a răspuns (pentru Pool77):

Daca mia vrei spune-mi mai am cateva!

| Alexaaxc a răspuns (pentru Pool77):

Saraci chinezi, asta e o soarta cruda

| Pool77 a răspuns (pentru Alexaaxc):

rolling on the floor cam asa ceva da na, n-ai ce face cu Piti de astea!

| Alexaaxc a răspuns (pentru Pool77):

Pai una face cat 2 Piti jumate, le-au luat ai lor de la en gros in cazu in acre sunt asa grase.

| Pool77 a răspuns (pentru Alexaaxc):

Ce Engross tu rolling on the floor Le-au luat la mana a 5-a
ghmm dar pe tina Nou nouata sau tot la mana a 5-a

| Alexaaxc a răspuns (pentru Pool77):

Intrebi de mine? Eu sunt editie limitata, simte-te onorat

| Pool77 a răspuns (pentru Alexaaxc):

Ehh sunt cu o asa fata sa stai la discutii mare onoare.Eu sunt pe cale de disparitie la ce frumusete avem noi din familie!

| Alexaaxc a răspuns (pentru Pool77):

Mare onoare? Cea mai mare onoare! Doar stii ca de Paste se intampla minuni.
Pe cale de disparitie? Valeu, ce gene bune, m-ai facut curioasa, admit.

| Pool77 a răspuns (pentru Alexaaxc):

Da da mai suntem in total 4 si daca murim mor genele si iti piara curioziatea. Apoi n-o sa mai ai ce admite

| Alexaaxc a răspuns (pentru Pool77):

Sunteti 4? Lasa ca m-am scos cu voi

| Pool77 a răspuns (pentru Alexaaxc):

Mamam,Tata,Fratele de 3 ani si eu 15 anilaughing La ce te-ai scos cu noi? thinking

| Alexaaxc a răspuns (pentru Pool77):

O sa intru in istorie ca v-am cunoscut, o sa se oftice altii pe mine.

| Pool77 a răspuns (pentru Alexaaxc):

Stai stai pana nu confirmam ca e-ai cunoscut sau nu sunt dovezi -ai facut nimichee hee

| Alexaaxc a răspuns (pentru Pool77):

Lasa, nu stii tu ce influenta am asupra persoanelor importante, il sun pe Basescu si daca vrei o sa vezi la stirile de la ora 8 subiectu` asta.

| Pool77 a răspuns (pentru Alexaaxc):

Astept spune-i sa apara personal si ca trebuie sa ne dea bursa.
Bursa este de 400.000 euro/persoana pe an!

| Alexaaxc a răspuns (pentru Pool77):

O arzi prin Jamaica si Madagascar cu CR7 si M10 si vrei bursa?

| Pool77 a răspuns (pentru Alexaaxc):

Tu daca statu stie sa fure pot si eu + ca trebuie sa-mi iau un laborghini si imi mai lispeste 1 euro si na trebuie

| Alexaaxc a răspuns (pentru Pool77):

Vezi ca iti trimit un mesaj secret ca vad ca deja incepi sa divulgi prea multe si nu e bine.

| mrsbeans a răspuns:

E nasol ce se intampla, dar sa stii ca in curand nu o sa-ti mai pese de chestiile astea. Cand eram mai mica am avut si eu niste conflicte cu niste vecini, ma judecau tot prin prisma parintilor. Ma stresam sa le fiu pe plac, si cu toate astea tot nu-mi iesea. Acum, privind in urma, nu-mi mai pasa de cine ce crede. Ar trebui sa stii ca ai destul potential sa te ridici deasupra lor, nu cu ingamfare, dar ignorandu-i.

| Anonim12678 explică (pentru mrsbeans):

Merci de raspuns.

| mrsbeans a răspuns (pentru Anonim12678):

Curaj gaina, ca te tai!

| Anonim12678 explică (pentru mrsbeans):

happy
Multumesc tuturor pentru raspunsuri!