| AlexDorinel a întrebat:

De ce e abandon școlar la tara/sat?

Și ce fac copiii astia în timp ce restul copiilor merg la școală?

49 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce unii sunt alcoolici si unii nu pun o picatura de alcool in gura? De ce unele au tzitzele mici? De ce unii au scula de 20 de cm sau mai mult si altii nu au macar un 12-13 acolo? De ce unii gindesc inainte sa puna intrebari stupide si tu nu o faci?

| Dragosdoar a răspuns:

Pentru ca Romania e mai preocupata sa distribuie mai mult PIB catre armata decat catre educatie. Nici Ceausescu nu prea s-a sinchisit sa le faca toalete inauntru, daca e sa ne uitam si cu 40 de ani in urma.

Răspuns utilizator avertizat
| CassiusAlexander a răspuns:

Că școala nu-ți dă de mâncare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Joaca remi

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Dragosdoar):

Cat aloca Romania din pib catre armata si cat catre educatie? macar in ultimii 5 ani daca stii.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ieri miltai pentru alocatii de 20 lei
Te ai razgandit?
Esti tripolar?

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dragosdoar):

Frumos, dar nu asta e problema. Mai multe fonduri, mai mult de furat. Uite ceva foarte pe tema - https://zoso.ro/educatia-nevoie-multi-bani/

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ai idee de ce nu exista razboaie in Europa? Oare pentru ca se investete mult in Nato si Rusia nu are tupeu... Hmmm

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Salutăm astăzi întrebarea nr. 1.000 a celebrului AlexDorinel! Să trăiți!

| CassiusAlexander a răspuns (pentru AlexDorinel):

Crezi tu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Eu duqpa ce am facut 18 ani voiam sa ma las de liceu ca sa ma angajez ca nu mai suportam sa nu am nici un ban de un suc. Alti colegi aveau masini telefoane scumpe eu nu aveam nimic.Dar am terminat 12 clase nu m-am lasat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Ce vorbești?! Poate uiți ca ești în NATO și ai anumite obligații dacă vrei sa nu îți bata la ușă "vecinii" și să îți zică : Davai ceas, davai nevasta

| Vântulalb a răspuns:

" copiii astea ", muncesc in gospodarie ajutandu-si parintii. Nu stau pe Facebook, TPU, insta, pentru ca nu au telefoane. Daca aveau, aveau si bani de rechizite sau incaltari sa mearga la scoala.

| Vântulalb a răspuns:

@sunt serios
Rusia nu are tupeu... Hmmm.
Nici nu are nevoie. Ne taie portia la gaz, mai mareste pretul, si murim de frig si boli, fara bombe.

Apropo, nu demult erau discutii pe aici de cum va fi izolata Rusia si vor muri rusii de foame. Nu mai aud comentarii de cand ne-au izolat ei cu gazele.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vântulalb):

Romania produce suficient gaz pentru consumul intern. Ca nu e extras de statul roman sau de companii autohtone decat intr-o mica masura, asta e partea a doua... happy

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu te mai uita la tembeliziuni cretine si nu mai fa presupuneri din auzite de la unchiul Costel, fan pesede si mai recent aur.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Gazele_naturale_%C3%AEn_Rom%C3%A2nia
https://jurnalul.ro/......21321.html

| chuckmanson a răspuns:

Nu te-ai săturat să pui întrebări la care și un copil de șase ani îți poate răspunde?

| Lukasssz a răspuns:

Muncesc pentru bani

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns (pentru AlexDorinel):

Curatenie prin curti la vecini, muncesti cu ziua, sunt multe lucruri

Răspuns utilizator avertizat