| Ericigiani a întrebat:

De ce elevii stau 30 de ore pe saptamana la scoala, iar profesorii 18?
Si nu spuneti ca "profesorii mai au si de pregatit lectiile/corectat lucrari", ca si noi elevii avem de scris teme si invatat lectiile.

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Lasand de-o parte faptul ca ai o informatie eronata, iar profesorii nu stau doar 18 ore la scoala, chiar si daca ar fi asa...tu trebuie sa fii atent la un om, ei la 30, what about that?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca stai prost cu matematica!
Profesorii muncesc 35-40 de ore pe saptamana, chiar daca nu merg in clasa, la ore, ei sunt in cancelarie, pregatind rapoartele cu lectiile pe care le-au predat, le predau sau corectand lucrari si teze.
Dar nu asta ar trebui sa te procupe pe tine, ca nu-i treaba ta! Tu mergi la scoala sa inveti si sa aculti de profesori, asa ca, lasa treburile adultilor in pace!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai sa stai cele 30 ore si ai sa iti faci temele ai sa ajungi si tu poate profesor si ai sa stai doar 18 ore

| Bizon95 a răspuns:

Ziua de lucru e de 8 ore
5 zile pe saptamana
egal 40 ore

DACA NU AU CONCEDIU profesorii vin la scoala si stau 8h pe zi, in fiecare zi lucratoare CHIAR DACA ELEVII AU VACANTA!

**ASTA E LEGEA**

nu si-ar primi salariu daca nu ar munci 40h pe saptamana

iar, SPUN ca au foarte mult de lucru si acasa, IN AFARA ORELOR DE PROGRAM, in afara de corectari, se mai fac planificari, inca o chestie care imi scapa cuvantul si care consta in pregatirea lectiilor pe care le v-a preda, pe hartie, mai e un profesor pe scoala care face orarul

etc.

si sa nu imi spui tu mie ca bat campii, ca maica-mea a fost profesoara asa ca AM VAZUT ASTA CU OCHISORII MEI MICI SI PORCINI, LA BOTUL CALULUI, TIMP DE ANI DE ZILE

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Si nu te-a invatat si pe tine sa scrii?

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Saracutul de tine, nu faci fata cand vezi ca nu ai cum sa ma contrazici cand spun ca Dancila e urata cu spume si ca am cosmaruri cand o vad la tembelizor

asa ca vii aici si imi insulti mama!

de ce nu te tarasti inapoi in gaura din care ai iesit si tu si familia ta?!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Unde ti-am insultat mama?

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uau, nu intelegi ce faci
poate ai nevoie la spitalul 9 si eu te retin!