| anonim_4396 a întrebat:

De ce in unele scoli elevii sunt pusi in ordine alafabetica?
Doar la mine la Timisoara este asa sau si in alte orase?

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Toti elevii sunt scrisi in liste sau cataloage in ordine alfabetica pentru a usura cautarea numelui in acea lista sau catalog si pentru a nu crea suspiciuni de favorizare a unor elevi.

| Bianca1001Bia a răspuns:

In toate scolile este asa! Pentru ordine, pentru o evidenta in baza lor de date... Inca din clasa 1 pana la facultate, suntem pusi in ordinea alfabetica.

| anonim_4396 explică (pentru Bianca1001Bia):

In scolile pline de derbedei, profesorilor le este frica de elevi.
Atunci cum au curajul sa le spuna elevilor unde sa stea?

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru anonim_4396):

Una este frica, atunci nu mai zici nimic astepti doar sa scapi de ei, dar regulile asa sunt, si un profesor este pus in fata ta pentru a fi repectat si cu scopul de a te invata...ca sunt si nesimtit asta e pura realitate

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Peste tot este așa!