| BuGsstormbunny a întrebat:

De ce la bacul de la matematica profilurile de Stiinte ale Naturii si Tehnologic nu primesc aceleasi subiecte daca materia este aceeasi la ambele?

3 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

O matematică e ușoară cealaltă mai grea.

| BuGsstormbunny explică (pentru Cksihja):

La stiinte ale naturii e mai grea.

| oookrstaooo a răspuns:

Undeva se aprofundeaza mai mult, undeva mai puțin. Plus că este și o diferență, la mate-info matematica este M1, ceea ce înseamnă că este mai grea, se aprofundeaza mai mult, pe când la tehnologic este M2, ceea ce înseamnă că se studiază mai puțin. Eu la mate-info, stau la o lecție 2-3 zile, plus 2-3 pentru a lucra probleme legate de lecția respectiva.