| BuGsstormbunny a întrebat:

Salutare. Care este diferenta intre matematica (st.nat) si matematica (tehnologic) stiind ca ambele sunt M2 dar la Stiinte ale Naturii este mai dificil?

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu sunt la fel.
Mate de la stiinte e M2 si mate de la tehnologic e M3 (in variantele de bac il gasesti sub denumirea de M tehnologic). Deci materia va fi mai usoara la tehnologic dar nu cu mult.

| Frank51 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Poate la stiinte e M3, pentru ca la tehnologic te asigur eu ca este M2, ca am dat eu. M1 e la mate-info, M2 tehnologic, M3 pedagogie si altele, fiecare alta complexitate dar nu e greu de imaginat la care e mai greu si la care e mai usor.

| Vikaa a răspuns (pentru Frank51):

Pe culegerea mea apare M2 si M_tehnologic

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Frank51):

Eu am dat in 2015 bacul, poate s-a schimbat ceva de atunci, dar in 2015 cu siguranta M1 era mate-info (cel mai greu), M2 era stiinte ale naturii si M tehnologic (M3-cel mai usor) era la liceele tehnologice. Uita-te de curiozitate pe subiectele de bac sau pe culegerile de mate pentru bac sa vezi cum sunt denumite.
Poate doamna Andronescu a considerat ca cei de la stiinte si cei de la tehnologic sunt la acelasi nivel si a schimbat intre timp, cine stie...

| Catrice a răspuns (pentru Frank51):

La științe e M2, am dat bacul din asta.
Matematica de profil tehnologic e diferita de cea de M1 și M2. Uita-te numai peste subiecte sa vezi ca nici măcar nu sunt aceleași.

| Frank51 a răspuns (pentru Catrice):

Cand am dat eu bacul am dat impreuna cu un prieten de la pedagogie, el avea M3 eu M2, si la mine era mult mai greu, de asta am zis, nu vorbesc degeaba. 100% M_Tehnologic era = M2, la fel ca stiintele ale naturii, complet identice.

M1 - mate info = cea mai dificila matematica
M2 - stiinte si tehnologic
M3 - filo si celelalte

| Catrice a răspuns (pentru Frank51):

Am dat bacul acum 6 ani lol nu ieri laughing
Și respectivul da bacul în prezent, uita-te sa vezi ca nu e deloc aceeași matematica.