| lilskies a întrebat:

De ce nu pot să înțeleg scrisul de mână? Nu pot să-l înțeleg la nimeni de ce? Oare sunt analfabet dacă nu pot să înțeleg scrisul de mână?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti prea mic si nu ai experinta.

| Catrice a răspuns:

Da

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Depinde cât de frumos e scrisul: crede-mă că nici eu nu pricep scrisul tuturor. Dacă nu pricepi ceva, întreabă-l pe cel ce-a scris ce a vrut să spună. Dacă tot citești texte scrise de mână unui om, îi vei învăța scrisul într-un sfârșit.

| davidgati1 a răspuns:

Câti ani ai? Nici eu nu am inteles pana la clasa-IV. Dacă vrei sa inveti sa citesti scrisul de mana trebuie sa exersezi, si sa te ajute cineva.