| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se face educatie juridica in scoli?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca atat de multe legi si reglementari, modificari si completari sunt, incat nici juristii nu mai pot retine ce este in vigoare. Pana si un avocat trebuie sa studieze timp indelungat legislatia pentru a putea sti ce- si cum poate fi folosit.

| Dalmore a răspuns:

De ce s-ar face? Avem educație civică, e suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Judecatorul Cristian Danilet are proiectul pentru Educație Juridică, colaborează cu licee si cu universitati.

| DavidAndrei28 a răspuns:

Deoarece nu are rost sa se faca. Daca vrei sa faci eduacatie juridical iti recomand sa dai la facultatea de drept.