| AnotherWorld a întrebat:

De ce o istorie poate fi considerata o legenda?
Funda+vot celui mai bun si mai rapid raspuns!

Răspuns Câştigător
| Cezar a răspuns:

Pentru că nu pot fii cunoscute datele relatate 100%. Tot ce provine din o legendă este la mijloc un sâmbure de adevăr. Legendele se zic că nu există gen " Vampiri ", "Zeus". Nu se ştie niciodată dacă au fost, dacă mai există dar sau auzit de aşa ceva.
Până ce se află rămâne o legendă, un mister!

3 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

Legendele sunt niste povesti care pot fi adevarate insa istoria A FOST rela si adevarata. Asa ca nu pot fi considerata altceva decat ce sunt.

| zob79 a răspuns:

Pentru ca nimic nu-i garanteaza autenticitatea.

| TommyHilfiger a răspuns:

Se numeste legenda cand este inventata de oameni sau nu se stie cert daca s-a intamplat.