| fakeheart1334 a întrebat:

Poate cineva sa-mi dea niste strategii matematice ale lui Einstein?
Dau funda celui mai rapid raspuns.

1 răspuns:
| Cherry94 a răspuns:

Abilitatea de a fi indraznet si de a gandi dincolo de credintele conventionale l-au transformat pe Albert Einstein intr-un geniu. Dezvoltarea verbala inceata l-a determinat sa fie curios cu privire la lucruri obisnuite, precum spatiul si timpul, pe care multi adulti le trateaza ca atare si le trec cu vederea. De asemenea, a avut dintotdeauna tendinta de a gandi in imagini, mai degraba decat in cuvinte, iar lumea asa cum o stim astazi poarta in mare parte amprenta lui Albert Einstein