| Ștefan_Albert_1995 a întrebat:

De ce pizza e rotunda daca se ambaleaza in ambalaj patrat si se mananca in forma de triunghi?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Cine nu te lasa sa tai pizza in bucati circulare?

| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Se face rotunda deoarece e mai ușor de întins/ ornamentat/ și nu exista riscul sa se rupă așa zisele margini ca la cea pătrată, se așează în ambalaj patrat ca să încapă toată fara sa lezeze aluatul, și se mănâncă în formă de triunghi pentru că e singura modalitate de a face mai multe bucăți dintr-o pizza și e mai ușor de muscat fără să te murdărești sau să te chinui.

| MultiColoredHat a răspuns:

Pentru ca asa fost sa fie PUNCT Acepta soarta