| anonim_4396 a întrebat:

De ce purtau totusi casti de protectie pilotii de Kamikaze, daca tot urmau sa de "sacrifice"?

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Din obisnuinta!

| MirunaC a răspuns:

In caz in care s-ar prabusi inainte de a ajunge unde aveau misiuneatonguear fi absurd sa moara inainte de momentul alalaughing)

| RainbowNeos a răspuns:

Probabil sa fie si ei protejati in cazul unor ploi de gloante pentru a se pastra lucizi inaintea actului final.tongue

| hunterpainting a răspuns:

Ca scrie in regulament si japonezii respecta regulamentu

| BayazidFulgerul a răspuns:

Ca sa nu fie raniti in drum spre destinatie. Astfel erau sansele un pic mai mari sa ramana in viata destul timp cat sa poata ajunge destul de aproape de portavioane ca sa se prabuseasca in ele

| anonim_4396 explică (pentru BayazidFulgerul):

Nicidecum sa nu fie raniti! castile le foloseau pentru a primi indicatii cu destinatia lor, pentru a fi indrumati unde sunt portavioanele care urmau sa fie atacate! nu e vorba de a avea sau nu sanse pentru ca oricum urmau sa moara, pentru ei nu cinta daca mai au sau nu au sanse! suna aberant sa spui ca "am sanse sa traiesc dar vreau sa ma sinucid!" laughing