| anonim_4396 a întrebat:

De ce sa nu te faci profesor?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pentru ca au salarii foarte mici si e greu uneori sa te faci respectat de elevi.Parerea mea

12 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Nu mai plangeti voi profesorii.Cand ma gandesc cati bani lua profesoara mea de mate de la pregatire... angry...nu o mai compatimesc(+cafele, in special Lavazza, ca Jacobs nu e bunalaughing ). Daca ai cap, poti ajunge profesor universitar, si e super bine.
batting eyelashes

Succes.

| Dannyjj a răspuns:

In Romania... nu!

| dydy1 a răspuns:

Pentru ca inveti degeaba, salariu mic si stres cu niste copii:d.

| Andruza a răspuns:

Pentru că dacă m-aș angaja aici aș avea numai dezavantaje [părerea mea]:
-salarii foarte mici
-iar educația unor copii chiar lasă de dorit
[Adică unii sunt obraznici]

| Pisicuța a răspuns:

Pentru ca trebuie sa suporti copii cum vorbesc in ora, nu te inteleg, iti fac nervi, te duci acasa obosita ca naiba, e ca si cand ai fi educatoare la gradi da mai rau.Eu zic ca slujba asta e stresanta, sa te imbolnaveasca elevii in fiecare zi, ora si mai ai si teme, fise de corectat, mai multe chestii.De asta eu nu mi-as dori sa fiu profa, mi-as raci gura degeaba si as avea si o mie de nervi... Ah, si salariul e de la stat deci iti dai seama cam cat e. Sper ca te-am ajutat.

| theorizer a răspuns:

Pentru ca nu ai nevoie fii important ca sa fii fericit nerd Poti fi cosmonaut, cercetator, spion, sau chiar primar, nu meseria conteaza.

| Andr3yCzz a răspuns:

Nu zice nimeni sa nu te faci dar slujba asta e super stresanta I don't want to see
Si salariile... mici tare

| Angelsergiuboy a răspuns:

Alti abia asteapta sa termine scoala ce sa mai fie profesori sa putrezeasca in scoli

| TheCritic a răspuns:

Crede-ma ca e o meserie foarte frumoasa.Am o profesoara in casa si mi se pare uimitor ceea ce face chiar daca nu e cine stie ce.Nu e de mirare ca in ziua de astazi,toti mai putini profesori aleg sa ramana in tara pentru ca,e trist sa zici asta dar, nu sunt respectati, nu li se ofera o rasplata pe masura si din aceste motive si noi am preferat sa plecam din tara. Daca toti ar vedea cate alte cursuri si documente se ascund in spatele unui profesor si cata munca depune doar pentru a preda o lectie a 2-a zi...cate nopti nedormite.Am invatat sa apreciez profesorii.tongue

| niculita4tpu a răspuns:

Ca sa nu fii prost platit

| Twizzle a răspuns:

Pentru ca sa lucrezi cu oamenii e cea mai grea meserie din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu vreiwinking