| eu1893 a întrebat:

De ce se elibereaza diplomele de (licenta, master, doctorat) abia dupa un an?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca este nevoie de timp pentru a fi facute. Dupa examen, indiferent de care, situatia cu cei care l-au luat se transmite la minister, este aprobata de acesta, se fac diplomele si acestea sunt trimise la facultate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca trebuie centralizate, sa ajunga de la fiecare institutie de invatamant situatia pana la minister, trebuie semnate stampilate samd... birocratie multa

| Alexuta333 a răspuns:

Nici eu nu inteleg asta laughing