| Andreeutza_Dragutza a întrebat:

De ce se numeste leul regele junglei? va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| sy46 a răspuns:

In primul rand, leii nu traiesc in jungla ci in savana.
Deoarece in savana nu prea are adversari, din cauza aspectului sau dominant.
Leul, dupa parerea mea, nu isi merita titlul de regele animalelor; este greoi, lenes, etc.

14 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

De fapt tigrul este regele junglei fiindca ei vaneaza prin jungla, leii vaneaza de obicei in zone deschise de obicei in zone de stepa! si intre un leu si un tigru este cam greu de spus cine castiga dar cred ca e leul!

| Kitty a răspuns:

Pentru ca este unul dintre cele mai puternice animale, isi apara teritoriul si familia.

| andre999 a răspuns:

Pentru ca este cel mai de temut si din cauza acelei coame pe care o au masculii.

| Fredie a răspuns:

Buna. Pai ce sa ti zic, grea intrebare happyEu cred ca si a castigat acest statut datorita puterii sale in randul celorlalte locuitoare ale junglei (ale savanei mai bine spus). Din ce stiu eu nu prea are adversar in habitatul sau natural. Banuiesc ca si coama celebra a masculilor i a ajutat pe acestia sa capete in imaginatia bogata a oamenilor rangul de rege sau vedeta a lumii animale. Bye.

| xSoaked a răspuns:

Ce probleme ai si tu. traieste-ti viata laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este cel mai puternic animal din junglatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca te-a dezvirginat aseara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@sy46 Bravos!
Taurii la putere big grin> Oricum, se stie ca leii au castigat acest lucru prin treburi,, necurate``hee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme existentiale. ia'o mai chill.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ce sa-ti spun! Eu cred ca i se spune asa pentru ca in habitatul in care traieste(savana) este cel mai puternic dintre toti, invicibil. daca ar fi trait in alt habitat pote ca nu era asa de punternic.asa cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e cel mai aproape de euro

| kiss1 a răspuns:

Pentru ca este cel mai puternik si vestit animal din padure, cred.