| AnoAnonima0 a întrebat:

De ce se zice ca anii de liceu sunt cei mai frumosi? Anii de generala nu sunt in aceeasi etapa?

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

In anii de liceu incerci sa te minti pe tine; in facultate te specializezi sa-i minti pe ceilalti.winking laughing

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca vezi lumea cu ochii alti ochii, nu pentru ca ai nevoie de ochelarii si pentru ca pur simplu e perioada pubertati ceva unicat in viata, e perioada cea mai critica din viata, eu o pun la locul 2 dupa nastere ca importanta in viata, schimbari fizice dar si mintale, desi da e frumos sa iubesti

| Nemessys a răspuns:

Cine naiba mai spune prostia asta? rolling on the floor
Eu abia astept sa scap! sad

| suntserios a răspuns (pentru Nemessys):

Si ce rau o sa iti mai para

| Nemessys a răspuns (pentru suntserios):

Adevarat, sunt sigur ca o sa regret, insa pana la un moment dat tot o sa se termine liceul deci ar trebui sa accept situatia. Mai sunt 2 ani, deci. laughing Oricum, nu prea cred ca o sa regret. Ce e mai fain decat sa stai 6 ore, sa scrii si sa-ti bati capul cu toate + ca nu stiu cum a fost la tine, dar la mine e ca la zoo. happy Deci o sa-mi convina ca scap de colegi tongue. Si asa nu imi sunt dragi rolling on the floor

| suntserios a răspuns (pentru Nemessys):

Aha, pana ai sa ajungi la munca si ai sa stai 8-9 ore cu niste oameni pe care nu ii placi happy

| Nemessys a răspuns (pentru suntserios):

Dar poate o sa lucrez undeva unde nu trebuie sa interactionez cu colegii de munca happy. Sau cu foarte multe persoane. Daca si la varsta aia mai dau de oameni imaturi si neseriosi...mai da-o naibii de treaba -_-.

| suntserios a răspuns (pentru Nemessys):

Mda, poate... da muncesti 40 ani... spre deosebire de liceul care dureaza 4. O sa dai peste oameni si oameni

| Clorox a răspuns (pentru suntserios):

Multi zic ca scoala e naspa, niciodata n-a fost, este un privilegiu pe care-l apreciez foarte mult, doar gandindu-te ca inveti timp de 12 ani pe gratis si tot ce faci acolo iti imbunatateste personalitatea, te face om. Copiii din ziua de azi nici nu apreciaza ca au posibilitatea sa mearga la scoala, inainte stiti cum era...

| AnoAnonima0 explică (pentru Nemessys):

Dar în gimnaziu cum ți s-a părut?

| Nemessys a răspuns (pentru AnoAnonima0):

SI MAI RAU! (la capitoul colegi )

| Nemessys a răspuns (pentru AnoAnonima0):

Asta se intampla cand esti prea cuminte -_-

| Nemessys a răspuns (pentru AnoAnonima0):

Tu, fiind fata, te doare undeva. Ca tu poti sa fii oricum vrei si nimeni nu se ia de tine. Daca esti crazy si cu gura mare, nu e nimic, daca esti tacuta, serioasa, stai toata pauza in banca si nu vorbesti cu nimeni, la fel, e ok. Insa eu, ca baiat, nu. ...trebuia sa comport ca o maimuta, sa injur si sa ma iau in gura si la pumni cu toti -_-.

| AC4S4 a răspuns:

Pentru ca betii, fumat, destrabalare. Asa e considerata viata frumoasa in societatea moderna, trist, nu?

| AnoAnonima0 explică (pentru AC4S4):

Din păcate da.

| CleanHeart a răspuns:

Mie mai frumosi mi-au fost anii de generala
, sa zicem ca atunci cand mergi la liceu esti putin mai mare, mai responsabil, poti sa cunosti un baiat, asta poti sa o faci si in generala dar in liceu e diferit, sunt multe motive dar eu recunosc ca nu mi-au placut anii de liceu nu toata lumea ii are perfecti
O zi frumoasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,in generala inca esti un copil, esti naiv.Nu mi-au placut prea mult anii de generala.

| Ironwin a răspuns:

Incepe adolescenta, in generala cei mai multi sunt inca copii. Deci este vorba de prima bere, prima prietena, primul chef fara parinti etc.

Anii de liceu sunt ultimii ani. Apoi urmeaza munca si iti vei aminti ce bine era la liceu cu colegii, nu aveai nici-o grija a zilei de maine.

| Clorox a răspuns (pentru AppleFanBoy):

Urmeaza facultatea, nu munca laughing

Da, dar depinde ce fel de liceu ai urmat. Daca ai urmat liceu teoretic trebuie sa mergi la facultate. La liceu tehnologic poti sa mergi la facultate sau ramai cu diploma de meserie.

| MasterLegend a răspuns:

Sunt considerati cei mai frumosi ani deoarece atunci inveti mai mult, iti faci colegi mai noi, sunt ultimii ani in care mergi la scoala, urmand facultatea

| xayaaaa a răspuns:

Atunci (parerea mea) se leaga prietenii pe viata happy