| CircuNuku a întrebat:

De ce temperaturile minima, optima și maxima difera în privință intensității respirației de la o specia la alta?

Răspuns Câştigător
| andreiuuutza a răspuns:

Pentru ca o data cu intensitatea respiratiei variaza si pulsul cardiac,totodata si temperatura corpului,asadar un ritm respirator intens inseamna un ritm cardiac mare, si sangele circuland cu o viteza mai mare, creste si ttemperatura, si invers, deci toate cele trei sunt direct proportionale.

| CircuNuku explică (pentru andreiuuutza):

Multumesc pentru. raspuns happy

1 răspuns: