| anonim_4396 a întrebat:

De ce toti analfabetii au ajuns in clasa a9a? La mine la liceu sunt numa din aia care nu stiu sa rezolve o ecuatie simpla si nu stiu sa citeasca nici macar o fraza corect se mai si lauda ca au copiat la examenul de capacitate si au luat 8-9, Iar eu am fost sincer si nu am copiat si am luat nota mai mica.Cand eram mic multi prieteni mai mari erau la licee proaste.Acum am ajuns mai sus decat ei si culmea niste analfabeti de colegi au ajuns in aceeasi clasa cu mine.Intrebarea mea este urmatoarea : Unde sunt anii de demult cand se invata ca pe roate?

6 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Hai stii ceva? mai scuteste-ma ca deja mi-e greata cand va vad cu chestii de genu: cum era in trecut si cum e acum?,de ce se fura in Romania?,Era mai bine pe vremea lui Ceausescu?,Copii din trecut si copii de azi?

Da mai da-l in **** mea de trecut,a trecut da-l naiba,si in legatura cu raspunsul la intrebarea ta,este foarte simplu:
Traiesti in Romania, salariu la profesori = nesatisfacator deci profii nu-si mai dau interesul.

Inca ceva, eu personal n-am chef de profii comunismului d-aia care zic ca 10 e nota profesorului, HAI PA!, 10 e pentru cine invata si cine merita.

| Sburatorul a răspuns:

"care nu stiu sa resolve" si mai sunt si alte greseli in ceea ce ai scris tu aici; deci nu esti nici tu atotstiutorul.

| Blagandrey a răspuns:

Salut! Aceii ani in care se invata ca pe roate s-au dus si nu se mai intorc prea curand. Preietene aproximativ 40-50% din populatia Romanie este analfabeta. Tu nu iti bate capu cu asa ceva invata ca vei avea numai de castigat. Bafta multa in tot ceea ce iti propui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fi analfabet nu inseamna ca esti prost daca nu isi place romana de ce esti obligat so scrii e vreo lege? acum cu ecuatia aia cu ce te ajuta in viata munca te ajuta nu ecuati dar e asa frumos sa stam la pariniti pana la pensie nu-i asa? referitor a ani de dinainte de unde sti tu cum se invata inainte traiai tu era totul in secret si pe vremea aia erau multi care nu le placea matematica

| Korrawi a răspuns:

Nu-ti mai bate capul cu ce fac ceilalti, tu vezi de ale tale si asigura-te ca faci tot ce poti pentru tine. Viata e nedreapta, invata din experientele astea. La un moment dat, alora de triseaza s-ar putea sa li se infunde la un moment dat, pe cand daca tu esti stapan pe cunostintele tale, nimeni nu te poate opri sa le folosesti. Stiu ca e greu de acceptat, dar crede-ma, nu-ti mai bate capul cu asta, de ce happy. Pentru ca asa este, si sa stii ca nici inainte nu era mai roz, din punctul asta de vedere. Cine avea pile la partid avea doctorat la facultate laughing.

| S7ukiGirl a răspuns:

Buna!
Ma bucur ca vineva a avut curaj sa o spuna!
Se intampla mai mereu... unii ajung la licee bune. prin copiat.sau alte chestii.de genul asta!
Eu zic ca ar trebui sa te simti mandru pentru ca tu stii ca esti mai presus ca ei,la un nivel mai inalt.
Arata-le ce e inteligenta!
Si ai dreptate ca e o mare greseala ca unii care nu stiu aproape nimic sa fie in acelasi liceu ca tine,care banuiesc ca esti mult mai bun!
Invatamantul Romaniei se duce de rapa...
Pacat ca nu putem noi sa facem prea multe!
Asculta sfatul meu si tine-te de invatat,caci dupa ce termini facultatea,ei vor suferi ca nu vor putea sa-si gaseasca un loc de munca, pentru ca sunt lipsiti de pregatire, nu tu!
Succes!
Tine minte sfatul meu!