| doublers a întrebat:

Salut TPUsad Uitati cum sta treaba:Am trecut in clasa a 7-a. din clasa 1 pana in a 4 invatam foarte bine.numai rezultate excelente dar cand am trecut in clasa a 5-a din semestru`l al 2-lea a inceput dezastrulsad am inceput sa nu imi mai fac nicio tema sa numai invat desi am luat 10 la teze prin copiat de la colegi...invatam doar la istorie si celalalte in afara de rom si mate.Trec clasa a 5-a ajung intr`a 6:NIMIC! nu am invatat la mate si la romana ma jucam nu acordam atentie deloc am luat 10 la teze tot asa iar acum in clasa a 7-a imi vine sa ma dau cu capu de peretisad nu pot sa cred din copil istet sa decad dintr`o data mai repede ca apa scurgandu`se in palnie...de nenumarate ori am incercat sa ma uit peste caiete sa invat dar nimic nu intra in cap deloccrying am ajuns asa din cauza ca incepeam sa stau prea mult la laptop, umblu cu prietenii toata ziua numai acordam deloc atentie scolii si acum ma caiesc ca nu o sa iau examenul de trecere la liceu la terminarea clasei a 8-a, ce pot sa fac sa imi revin? eu nu cred ca este nicio sansa. Voi ce parere aveti? PS: Nici la scoala nu stiu sa rezolv niciun exercitiu pff

1 răspuns:
| doublers explică:

Niciun sfat nimic?sad