| LanguageMaster a întrebat:

Pentru a face o şcoală profesională trebuie să ai minim 8 clase?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Logic ca ai nevoie de 8 clase

| Ax3LdeV a răspuns:

8 clase pai alegi ce vrei liceu sau profesionala

| Fly2Sky a răspuns:

Da, trebuie minimum 8 clase.De exemplu daca ai dat examenul din clasa a 8 si trebuie sa iti alegi opțiunile, poti alege profesionala.Insa vei face doar 3 ani in loc de 4, la final cred ca vei primi un fel de diploma, dar cel mai rau e ca odata ce te-ai dus la o astfel de scoală nu te poti muta la un liceu si ni mai poti da bacalaureatul. Deci daca alegi profesionala nu poti da bacul. Bafta!

| Marian9978 a răspuns:

8 sau 12, nu țin minte

| anamatey a răspuns:

Ca sa mergi la o scoala profesionaka trebuie sa ai 8 clase

| Doy_Danny_1977 a răspuns:

Desigur happy