| violett4 a întrebat:

De cit timp va fi vacanta de iarna
de 2 saptamini sau mai putin?

Răspuns Câştigător
| Máá_Al_Le_1993 a răspuns:

De 2 saptamani Sarbatori fericite!

| violett4 explică (pentru Máá_Al_Le_1993):

De pe 20 decembrie pina pe? cind?
dar anul trecut mise pare ca a inceput pe 25 nu?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vacanta de Craciun pe care o vom lua pe 20 decembrie va fi de 2 saptamani. Vom mai avea o vacanta de o saptamana la sfarsitul primului semestru adica la sfarsitul lunii ianuarie.

Numai bine!

| Sadop a răspuns:

Anul acesta va fi de 2 saptamani, de pe 20 decembrie pana pe 6 ianuarie.
Anul trecut a fost de 3 saptamani deoarece a fost adaugata si vacanta intersemestriala, atunci primul semestru sfarsindu-se in luna decembrie.
Acum primul semestru va lua sfarsit la sfarsitul lunii ianuarie, cand vom avea o saptamana vacanta.
Bafta!

| Ioonela a răspuns:

Vacanta de iarna e de 2 saptamani. Incepem scoala pe 6 ianuarie ^_^

| biancadinu99 a răspuns:

2 saptamani! din fericire!