| amaliasabina a întrebat:

De curand am aflat ca am intrat la stiinte sociale si as vrea sa va rog sa-mi spuneti :din ce voi da teza,ce obiecte voi face si din ce voi da bac? Daca m-ati putea ajuta, v-as fi recunoscatoare! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Maestra a răspuns:

Tezele le dai cam asa:
Cls a IXa : Romana, Engleza, istorie/geografie, logica
cls axa: Romana, engleza, istorie/geografie psihologie
cls a XIa: Romana, engleza, istorie/geografie, economie
cls a XIIa: Romana, engleza, istorie/geografie, filozofie

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Teza vei da din romana, limba 1, la alegere intre geografie si istorie si materia de profil(9-logica,10-psihologie,11-economie,12-filosofie). Vei face multe ore de romana si de limbi straine, multa istorie si geografie, materia de profil de la teza si in clasa a 11a sociologie si a12a studii sociale. Pana in clasa a10a inclusiv vei face chimie, fizica si biologie, si mate pana in a12a. Bacul, daca ramane in forma actuala va cuprinde romana, istorie si materia de profil(cele din care dai teza +geografia). La mine asa a fost!

| looooLll a răspuns:

Tezele : logica, romana, engleza, istorie happy
iar la bac : rom, eng si din ce vor sa aleaga...
sper ca ti-am fost de folos happy
funda? big grin

| Jitea_Adrian_1993 a răspuns:

Bacul il vei da la romana, istorie si o proba la alegere intre geografie, psihologie si alte cateva materii. Teze nu vei da cu siguranta la matematica, fizica si chimie (banuiesc ca asta te interesa )