| Demzz a întrebat:

De la anul vreau să mă duc la un profil de igienă și estetica corpului omenesc. Am auzit însă că la acest profil, nu se face foarte multă școală(mate, română etc). E adevărat? happy Eu aș vrea să devin coafeză sau make-up artist și cred că mi se potriveste acest profil...mai ales că nici nu prea mă omor cu învățatul laughing

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat!
N-am idee cine te-a PĂCĂLIT, dar se face la fel de multă materie ca la orice liceu Tehnologic cu profil Servicii!

Vezi detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

| Buresbista123 a răspuns:

Probabil,dar gandeste te cat de multa matematica sau romana iti trebuie ca sa fii coafeza? la ce te ajuta? la nimic...

| Buresbista123 a răspuns (pentru Buresbista123):

Cariera aleasa ti se potriveste la fix, mai ales ca nu te omori cu invatatul, dupa cum ai zis, de aici ma intreb totusi ce rost isi mai are intrebarea? dar cand esti o tuta, lucrurile acestea tind sa devina prea complicate...

| Demzz explică:

Eu cred ca indiferent ce profil alegi, niciunul nu-ti garanteaza 100% viitorul happy Stiu persoane care au facut bio-chimie ca profil + facultate si sunt vanzatoare la KFC. Nu conteaza asa mult profilu care il alegi, conteaza sa-l faci din placere, sa te pricepi si sa poti urma o cariera din asta pe viitor happy Parerea mea

| mahomie4life a răspuns:

Aceeasi meserie a ales-o si prietena mea, ea a la liceu a facut cel mai usor profil (parerea ei ), apoi a facut cursurile de make-up si hair-style

| ElenaMia a răspuns:

Mai bine alegeți un profil mai avantajos hen BIO chimie nu. Nu trebuie sa înveți foarte mult dar măcar știi ca după liceu ai asigurat viitorul.