| ariana6331 a întrebat:

De la uman-filologie poti merge la medicina?

10 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Deci... cum merge cu invatatul? big grin

| Musique a răspuns:

Da, deși e mai greu comparând cu un elev care a terminat la bio/chimie.
Multă baftă!

| ariana6331 explică (pentru Musique):

Stiu! mersi! happy

| Musique a răspuns (pentru ariana6331):

Cu mare plăcere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, atata timp cat stii bine fizica, chimie si biologie(invatate desigur in afara materiei liceului poe care il urmezi). Nu conteaza ce liceu ai facut, poti merge la orice facultate vrei.

| ariana6331 explică (pentru anonim_4396):

Bine de stiut! as vrea ca pe viitor sa merg pe medicina deci o sa incerc sa invat... multumesc! happy

| daniellle a răspuns:

Nu are importanţă ce specializare ai la liceu. Poţi face pregătire, te pui pe învăţat foarte mult şi poţi să dai lejer la medicină.
Baftă!

| deeah2elen a răspuns:

Da.vreau sa spun ca nu conteaza profilul pe care l-ai facut,poti da la ce facultate vrei.
bine, acum daca ai facut filologie nu prea poti da in mod normal la medicina pentru ca la examen iti trebuie fizica, multa chimie si multa biologie, dar daca te pregatesti tu suplimentar, nu are nicio importanta.

| ariana6331 explică (pentru deeah2elen):

Da ai dreptate! multumesc pentru raspuns happy