| DaFrateEuSunt a întrebat:

De unde pot invata pentru scoala de soferi?

6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Scoala rutiera
Drpciv cauți pe sire la ei ca găsești online un fel de păcănele bagi acolo rosie neagră până când reușești să știi care este gjumișleaua câștigătoare

Cand ai reușit să înveți pe ce sa pariezi si ai facut 100 teste fără greșeală arunci poți să dai sala

E simplu eu am luat sala de 3 ori in viață
Dar a treia oara chiar nu am invățat nimic nimic nimic nici la păcănele online nu am bagat si m-am dus si am dat sala si am luat

Important este sa citesti cu atenție si sa gândești un pic ce ai face in realitate daca ai fi cu masina pe strada

E simplu
BAFTĂ
SUCCESURI
NOROC
BAFTO DELO DELO!

| Violleta2022 a răspuns:

Te inscrii la scoala de soferi si ei iti vor da NOUA LEGISLATIE RUTIERA cu toate modificarile aparute recent.

Abia dupa ce inveti din scoarta in scoarta legislatia rutiera si mergi la scoala ca sa ti se explice fiecare lege in parte, putand ultrior sa te apuci de chestionare.

| Sn4k3 a răspuns:

Https://www.scoalarutiera.ro/
Sau drpciv daca cumva iti place mai mult, ambele sunt bune. Mi se pare mai usor de invatat totusi de pe scoalarutiera.

| Catalin77945 a răspuns:

Intri frumos pe DRPCIV si faci chestionare, si pentru condus faci scoala

| AlexandruAdy a răspuns:

Este o aplicație,, Școala rutieră " poți să o descarci gratuit, are toată legislația ai și foarte multe video in care îți explică și poți înțelege mai bine
Eu așa am învățat și am luat sala
Succes!

| Larianiel a răspuns:

Cumpără-ți o carte și descarcă-ți aplicații în acest sens. După ce citești carte o dată sau de două ori, poți face chestionare. Întrebările de la examen vor fi asemănătoare cu ce vei găsi în aplicații. Nu este greu. Doar ia asta in serios și fii un viitor șofer responsabil. Succes!