| Florincrap a întrebat:

Deci,as dori sa ma transfer la o alta clasa (din aceeasi scoala). Motive am:colegii deranjeaza orele si pauzele (vorbesc intre ei in ora,tipa in pauze,se uita pe telefon in ora),ma iau peste picior (cred ca sunt atoatestiutor)...dar in clasa in care doresc sa ma mut (si in care am fost pana anul acesta) sunt ignorat,se spune despre mine ca "terorizez oameni",dar este cea mai buna clasa din scoala (si,deci,doresc sa imi valorific potentialul in acea clasa).
Ce credeti, merita sa ma mut?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa sunt peste tot

| bєαυтιƒυℓ a răspuns:

Cam asa sunt majoritatea claselor. :-| Ce sa zic, incearca sa te integrezi, fi si tu ca ceilalti, mai nebun.laughing Daca te muti nu prea cred ca vei rezolva problema.Aici poate mai cunosti pe cineva dar acolo vei fi un singuratic.

| ℜëßëℓå a răspuns:

Esti tocilar? In fine, nu conteaza. Uite sfatul meu: nu ii mai baga in seama pe cei care se comporta asa cu tine. Nu mai fi asa fraier. Ar fi mai bine sa nu iti mai pese de ce cred altii si sa fi tu insuti, sa traiesti dupa propriile reguli, asa cum fac eu. In privinta celor care deranjeaza orele, exact asa am fost si eu anul trecut, dar acum toti acei cretini au ramas repetenti. Du-te in clasa care iti place tie mai mult. Ti-am mai spus: ignora parerile altora. Asa ca, daca tie iti place mai mult cealalta clasa, muta-te acolo si nu ii mai baga in seama pe cei care te jignesc. Arata-le ca esti mandru de cine esti. happy