| pwttx a întrebat:

Deci daca pe primul semestru am media 9 la romana si pe al doilea sa zicem ca o sa am 4, ma mai pot transfera la vara la alt liceu? daca am media 10 la purtare si pe al doilea sa zicem ca 9, ar conta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are mare importanta o medie semestriala.
In situatia expusa vei avea media anuala la romana de 6, 50 si nu ar fi un impediment pentru transfer si nici media anuala de 9, 50 la purtare nu ar conta prea mult la aprobarea transferului.

| pwttx explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu ar fi motive sa nu ma accepte cu 9.50 la purtare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru pwttx):

In mod normal nu ar fi, depinde de ce va hotari Consiliul de Administratie, daca nu vor sa te primeasca pot invoca orice motiv, cat de mic si insignifiant.