| aan a întrebat:

Deci eu sunt in a 9-a si pot sa spun ca am un nivel la engleza relativ bun, desi nu prea am studiat. Ma descurc foarte bine la citit si scris, doar vorbit si ascultat nu ma descurc prea bine pentru ca eu am invatat citind foarte multe chestii in engleza. As vrea sa stiu care sunt examenele pentru US/UK. Nu vreau un examen foarte simplu care-l trece 95% din lume, vreau ceva mai greu care sa demonstreze ca eu chiar stiu aceasta limba si ca m-as descurca in alte tari in care se vorbeste engleza. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Cambridge English: Proficiency e cel mai greu! E recunoscut la orice facultate din UK... US nu stiu exact. Dar ca sa il treci trebuie sa stii foarte bine nu numai sa citesti si sa scrii. Iti trebuie multa gramatica, sa intelegi cand asculti si sa vorbesti. Recomandarea mea e sa faci meditatii daca vrei sa dai. Muuuulte meditatii. Ca daca nu arunci banii pe geam degeaba ( ca sa il dai costa in jur de 600 de lei).

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat