| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa invat o limba straina nouă.

Sa zicem ca engleza deja o stiu deja, pe langa asta...ce limbi sunt mai populare la nivel internationale si in care tari se mai vorbeste?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Franceză și germană. sau limbi nordice sau asiatice dacă vrei ceva mai exotic.

| Bizon95 a răspuns:

Spaniola e cea mai vorbita limba din lume dupa engleza
se vorbeste in Spania, in toata america centrala si de sud, si sunt o tona de latino in statele unite

in alta ordine de idei, in ziua de azi vine serios din spate chineza care are doua dialecte care se vorbesc cel mai mult (cantoneza si mandarina)

iar pe locul 3 e rusa, curand o sa ne invadeze rusii si nu strica sa stii big grin

| Yurisa a răspuns:

Spaniola

| Alexandrionelu a răspuns:

Franceza, germana sau spaniola, depinde ce ai de gând sa faci pe viitor, vezi tu care crezi ca ți-ar fi utila.

| Nevermind17 a răspuns:

Poti sa inveti germana.Este o limba vorbita in perioada asta.

| inject0r a răspuns:

Franceza este a doua cea mai vorbita limba din lume.