| JustLOVE_4233 a întrebat:

Deci sunt pe clasa a8a si trebuie sa aleg la ce liceu sa merg bla bla bla si as vrea sa merg la profilul Stintele Naturi.Cum i la acel profil? cate ore de chimie, fizica, biologie faci pe saptamana si din ce dai bacul?

Răspuns Câştigător
| alexandra_8142 a răspuns:

Buna.sunt clasa a9a la profilul stiinte ale naturii.eu fac 2 ore de chimie, 2 de biologie, 3 de fizica si mai fac 3 ore d TIC. mi s-a apus ca bacul dau la matematica, romana si la alegere intre biologie, chimie sau fizica

1 răspuns:
| emilie_8883 a răspuns:

Stiintele naturii (specializare a profilului real)

• axandu-se pe biologie, chimie si fizica, aceasta specializare este cea mai adecvata celor care doresc sa urmeze Facultatea de Medicina sau ceva asemanator;

• spre deosebire de mate-info, nu se mai studiaza, din a XI-a, informatica, matematica este mai usoara si mai putin problematica la BAC (M2 fata de M1 de la mate-info);

• se fac circa 4h mate, 3h fizica, 2h-3h chimie si 2h-3h biologie, 3h-4h romana, 1h istorie, 1h geografie si altele.

te pup:*