| blurixe a întrebat:

Deci, vineri am avut 2 teste, la tehnologie si religie. La cel de la tehnologie voi lua un 6 sad pentru. ca avem o colega paracioasa in clasa care ne-a spus ca vrem sa copiam si profa a stat numai langa noi. Si un 6 pentru. mine e dezastru pentru. medie pentru. ca la toate celelalte materii am numai 10 si mediile mele semestriale sunt gen 9.90-10. La religie, aceeasi idioata ne-a parat ca am copiat, desi ea nu a fost la scoala in ziua testului, iar profa ne-a dat lucrare neanuntata din lectia de zi, si a zis ca o va trece in catalog. Pe un coleg l-a prins copiind din nou si i-a pus 1, dar nu a trecut nici o nota in catalog. A corectat cateva in clasa, si idioata respectiva a luat 9, o fata super buna la invatatura a luat 7, si eu, la fel de bun, am luat 5, pentru. ca nu am nicio treaba cu religia.

Acum, vreau si eu sa stiu daca e vreo cale in care as putea sa ma rog de profesoara de tehnologie sa mai imi mareasca nota(desi a zis ca nu le mai mareste)? La religie nu mi-e frica, deoarece, pana la umra.nah, e RELIGIE straight face si daca ne trece notele inseamna ca aia e tampita rau de tot...

3 răspunsuri:
| Tamiki a răspuns:

La tehnologie i-ai putea spune ca ai avut o problema si nu ai putut invata, ca stii ca asta nu e o scuza, dar ca dumneaei ar trebui sa stie, si poti s-o rogi sa te mai asculte si sa-ti mareasca nota su sa te asculte si sa faca o medie dintre lucrare si ascultat. INcearca sa fii cat mai credibil. Sper ca te-am ajutat! Fundita?!big grin

| adaada12 a răspuns:

Si eu am aproape numai medii de 10; o sg data am luat un 8 si cu toate ca nu m-au pedepsit parintii m-am autopedepsit. la religie, cu toate ca spui ca e doar religie sa stii ca profesoara noastra le da la mai toti 3 si 4, chiar am rudat-o pe diriga sa imi arate si a trcut notele acelea, eu am noroc ca o cunoaste p mama.ca.deci, pentru u ti-as recomanda ca daca intreba daca vrea sa mearga cineva la olimiada spune-i ca vrei sa mergi, cu toate ca nu stii nimic, asa am facut si eu, n-am stiut mai nimic si mi-o dat 5 de 10laughing iar la tehno fa un proiect si raspunde cat mai mult la ore, daca stii cand e ziua profei cumpara-i un buchet de flori, sau mai stiu eu ce chestii cu care sa te "lingusesti" pe langa ea. sper ca ti-am fost de ajutor happy funda? puppy dog eyes happy

| alexandra_1939 a răspuns:

Pai spune-i sa te asculte si daca stii sa iti mareasca nota, da pe ziua aia sa inv