| AnaNuSuntPa a întrebat:

Deci azi am luat un 3 la religie. Profa ne-a adus niste foi si eu stateam in ultima banca si vorbeam cu o colega din fata. Ne-a vazut si a ne-a intrebat despre ce vorbea..nu am stiut..Cum sa ma rog de ea sa mi-l corecteze in 8 sau 9? Miercurea viitoare dam caietele la corectat pentru nota si ne da nota si pe tema. Eu mai am un 10, asa imi iese 7 sad azi am plans toata ziua inca plang...Cand o sa afle diriginta nu stiu ce o sa ii zic, au mai primit inca 3 copi nota asta sad va rog numai pot deci sunt disperata plang incontinuu! Asa am primit si anul trecut ca nu mi-am facut proiectul..si a primit si cel mai destept baiat din clasa care nu a avut nici un 8 la vreo materie dar lui i l-a corectat in 9 straight face Si mie nu...E rea femeia

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu mai bine renunţai din start la orele de religie şi îţi ocupai timpul cu ceva folositor?
La ce tâmpenii predau, mai au şi pretenţii!

Nu te consuma, nu merită stresul.
Religia/ortodoxismul nu e o materie, e un abuz şi o insultă la adresa logicii şi raţiunii.
Discută cu părinţii şi roagă-i să te retragă de la orele de religie, mai ales dacă ai o "profesoară" instabilă psihic, care este dispusă să-ţi strice media pentru nişte basme.

| Ironicnαme a răspuns:

Plângi degeaba, nota nu o să se facă printr-o magie mare, trebuie să înveţi că nu e bine să vorbești în ore și să te înveţi o dată minte. Asta e o lecţie... E rea, de ce? (Ok, recunosc că unele profesoare de religie se fac foarte simplu urâte, mai ales de elevi), dar mie mi se pare că exagerezi. E o notă, nu e sfârșitul lumii. Dacă trăiești cu impresia că o notă îţi definește inteligenţa, atunci nu există o salvare pentru tine. Ai nevoie de un psiholog și eventual puţină minte.
Spune-i că îţi pare rău și că nu se va mai întâmpla. Dacă nota deja e pusă, lawl, nu o s-o corecteze doar dacă pupi icoane sau doar DOAR dacă îi aduci cadouri de la Channel

| Elena_Cristiana_1983 a răspuns:

Daca ti-a trecut-o deja in catalog nu prta ao cu face

| Elena_Cristiana_1983 a răspuns:

Daca ti-a trecut-o deja in catalog nu prea ai ce face, dar daca nu poate a uitat sau fa foarte bine temele si poate mai roag-o sa nu iti dea 3

| AnaNuSuntPa explică (pentru Elena_Cristiana_1983):

Mi-a trecut in catalog, eu credeam ca a uitat si m-am dus sa imi treaca in carnet notele si am vazut 10 si 3 sad deja era pus in catalog...nu stiu ce sa fac, nu crezi ca poate sa il corecteze intr-un 9?

| Elena_Cristiana_1983 a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

PAI si mie mi s-a intamplat asta, dar nu mi la mai corectat (mi-a zis ca nu se poate )

| AnaNuSuntPa explică (pentru Elena_Cristiana_1983):

Off sad dar anul trecut unui coleg i l-a schimbat in 9